Samsung Galaxy A9 Duyuruldu, İşte Tüm Detaylar!


Samsung’un A serisi model yelpazesi genişlemeye devam ediyor. Geçen sene itibari ile Galaxy A serisi başlamış ve oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Şimdi ise A serisinin en güçlü üyesi Galaxy A9 resmen duyuruldu. Bir çok sızıntı ile gündeme gelen ve haberlerini size sunduğumuz model, Samsung açısından da ilklere imza atıyor.

Galaxy A9 Teknik Özellikleri

Galaxy A9, Qualcomm’un isim değiştiren Snapdragon 652 (Eski Snapdragon 620) yongasetinden gücünü alıyor. Snapdragon 652, 8 çekirdekli bir yapıya sahipken 4 adet Cortex-A72 çekirdeği 1.8GHz saat hızında, 4 adet Cortex-A53 çekirdeği ise 1.4GHz saat hızında çalışıyor. Yongada grafik tarafına Adreno 510 birimi bakıyor. Yonga modem bağlantı teknolojisinde de oldukça iyi. 300Mbps transfer hızı sağlayan Cat7 modem yonga ile tümleşik yapıda.
İşlemci tarafından orta-üst segmente hitap eden Galaxy A9 ayrıca 6’’ Full HD Super AMOLED ekran, 3GB RAM, 32GB depolama alanı, 13MP f/1.9 OIS arka kamera ve 8MP f/1.9 ön kameraya sahip olacak. Batarya tarafında ise cihazda 4000mAh gücünde bir pil bulunuyor.
4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.1, ANT + ve NFC bağlantı seçeneklerinin yanında Home tuşuna gömülü Parmak İzi Okuyucusuna da sahip olan Galaxy A9, cam ve metal gövdesiyle Samsung’un yeni tasarım çizgisini sürdürüyor. Model hakkında şimdilik bir fiyat bilgisi bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir