Samsung Galaxy Note 6 Yerine Galaxy Note 7 Gelebilir!


Samsung cephesinden gelen son bilgiler ve sızıntılar gösteriyor ki firmanın yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 olabilir. Note serisine baktığımızda esasında yeni modelin Galaxy Note 6 adını alması gerektiğini görüyoruz. Ancak son sızıntılar firmanın adlandırma olarak Note 6’yı atlayacağını gösteriyor.

Bu durumun ardında yatan en büyük neden ise serinin isimlendirmesi olduğu belirtiliyor. Zira bildiğiniz gibi Galaxy S serisi (S4-S5-S6-S7 vb) Note serisinden her zaman bir numara önde oluyordu. Yani Galaxy S6’dan sonra tanıtılan Note, 5 numarasını alıyordu. Dolayısıyla firmaya göre isimlendirmedeki daha küçük rakam kullanıcıların cihazdan uzaklaşmasına neden oluyor. Öte yandan Weibo üzerinden yayınlanan ve Samsung’un Note 7 için hazırladığı teaser’dan alındığı iddia edilen görselde bu iddiaları doğruluyor. Tabii firma bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmış değil. Ek olarak Galaxy Note 6/7, Ağustos ayı gibi duyurulacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir