Samsung Galaxy Note 8'de Snapdragon 836 Olabilir


Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtacağı Galaxy Note 8 modeli hakkında yeni iddia ortaya atıldı. Firmanın en akıllısı sektörde bir ilke imza atabilir.

Sarsılmış Galaxy Note imajını Galaxy Note 8 ile düzeltmeye çalışacak olan Samsung işini oldukça sıkı tutuyor. Gelen son bilgiler modelin Ağustos ayında tanıtılabileceğini ve ekrana gömülü parmak izi okyucuya sahip olmayacağını gösterirken bir diğer önemli detay ise Note 8’e güç verecek yonga tarafından geldi.
Bir süredir gelen tüm sızıntılar Galaxy Note 8’de Snapdragon 835’in olacağını gösterse de en son elimize ulaşan bilgi Qualcomm’un henüz duyurulmamış Snapdragon 836 yongasını kullanacağını gösteriyor. Sıvı soğutma ile destekleneceği belirtilen Snapdragon 836, 2.5GHz hızında çekirdek hızlarına ve 740MHz grafik çekirdeği hızına sahip olacak.
Qualcomm’dan bir Snapdragon 836 hamlesi görmemiz aslında bizi şaşırtmayacaktır zira aynı şeyi Snapdragon 820 ve sonradan duyurulan 821 ile yaptılar. S821 biraz daha revize edilmiş bir yonga olarak karşımızda çıkmıştı. Snapdragon 836’da büyük ihtimalle böyle olur ancak dediğimiz gibi Qualcomm tarafından bir onay söz konusu değil, sadece söylenti. Son olarak Galaxy Note 8’den sonra çıkacak olan LG V30’un da bu yongayı kullanacağı aktarılanlar arasında.
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.