Essential, Hiçbir Şey Satmadan 1.2 Milyar Dolar Değere Ulaştı


Güzel başarı, tebrikler.

Android’in kurucu ve ruhani lideri(!) Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketi değerini yükseltmeye devam ediyor. Firma, henüz hiçbir şey satmadan yatırımlar eşliğinde emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Söylentilere göre ise firmanın Essential Phone modeli de bu hafta sipariş verenlere gönderilmeye başlanacak.
Fakat bundan emin olamıyoruz zira Mayıs ayında tanıtılan bir telefon ve henüz hiç kimsenin eline ulaşmış değil. İnsanlar telefonun gerçekliğinden bile tereddüt etmişti sonradan Andy Rubin üretim bandından bir video ile bu şüpheleri ortadan kaldırmıştı. Bu süreç zarfında ayrıca firmanın önemli 3 yöneticisi de görevlerinden ayrılarak firmaya kan kaybettirmişti.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen Essential, yatırım almaya devam ediyor. Son olarak Foxconn’un FIH Mobile şirketi, firmaya 3 Milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Bu yatırımın Essential’ın pazar değerinin %0.25’ine denk geldiği belirtiliyor. Hesaplamaları yapınca da Essential’ın 1.2 Milyar değere ulaştığı ortaya çıkıyor.
Essential Phone oldukça yenilikçi bir telefon ve tamamıyla çerçevesiz tasarımıyla da büyüleyici görünüyor. Fakat sadece iyi telefona sahip olmak yetmiyor. Bunu satmak ve kar elde etmek lazım ve ”kar” kısmı işin en zoru. Zira akıllı telefon pazarından kar elde edebilen sadece Apple ve Samsung var. Diğer firmalar zaman zaman kar etse de eksiyi gördükleri süreç miktarı daha fazla.
#Kaynak; Phonearea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir