Samsung Galaxy S8 ve S8+ için Android Oreo Güncellemesi Şimdi Türkiye'de


Yumulun

Bir süre önce Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için yayınlanmaya başlayan Android 8.0 Oreo güncellemesi şimdi Türkiye‘ye de geldi. Artık Türkiye’de ki kullanıcılar en yeni Android sürümünü cihazlarını indirebilir ve yeniliklerin tadını çıkarmaya başlayabilirler.
Samsung, spesifik olarak Galaxy S8 G950F ve Galaxy S8+ G955F modelleri için ülkemizde bu güncellemeyi dağıtmaya başlamış durumda. Android 8.0 Oreo sürümünün yanında kullanıcı arayüzü de Samsung Experience 9.0 (Aka; TouchWiz) sürümüne geçiriliyor ve yeni özellikler ile güncelleniyor. Yaklaşık 1.3 GB boyutundaki güncellemeyi Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme bölümünden indirebilirsiniz.
Güncelleme ile birlikte uygulama kısayolu özelliği ekleniyor ki bu zaten Oreo’nun temel özelliklerinden biri. Çalışma prensibi iPhone’da bulunan 3D Touch’a benziyor. Bunun yanı sıra Bixby, Samsung Klavye, Cloud, Edge paneli, Samsung Pass, Smart View ve Always On Display gibi özelliklerde de bazı iyileştirmeler yapıldı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir