Samsung, İkinci Nesil 8 GB RAM’leri Duyurdu!


Sayılar gelişiyor


Her yeni akıllı telefonda kullanıcıların beklentisi daha da üst seviyeye çıkıyor. Bundan bir kaç yıl önce 2-3 GB RAM her kullanıcı için yeterli gelse de artık 6 GB hatta ve hatta 8 GB RAM aranan birer özellik haline gelmiş durumda. Haliyle firmalar da bu yöndeki geliştirmelerini sürdürüyor.

Bellek sektörünün lideri konumundaki Samsung, akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar için ikinci nesil 8 GB RAM belleklerini duyurdu. İkinci nesil bu yongalar daha iyi üretim teknolojisiyle birlikte daha iyi bir enerji verimliliği sunuyor. Öyle ki Samsung’un verilerine göre bellekler %10 oranında daha az enerji tüketiyor. 10nm ve LPDDR4X sınıfındaki bellekler 16 Gb kapasiteli 4 yongalı paket halinde kullanılıyor olacak. Yüzde 20 daha ince yapıda olan yongalar bizlere daha ince ve kompakt cihazların önünü açacak.

Yeni nesil bellekler Galaxy S10‘da kullanılacakmış gibi duruyor. Aynı zamanda bazı Çinli üreticilerin ve Google’ın (Pixel 3 için) erken erişim imkanı olabileceği de söylenenler arasında.

#Kaynak; GizmoChina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir