Xiaomi Mi A1 için Android 8.1 Güncellemesi Geri Çekildi


Şaomi


Android One ile gelen Xiaomi Mi A1, uzun sayılabilecek bir süre Android 8.1 güncellemesi beklemişti. Nihayetinde yayınlanan güncelleme ne yazık ki beraberinde pek çok hatayı getirdi. Xiaomi ise daha fazla mağduriyet yaratmamak için güncellemeyi yayından çekti.

Xiaomi’nin yayından çektiği güncellemenin boyutu yaklaşık 1.150 mb düzeyinde. Güncellemede irili ufaklı bug’lar bulunurken iki önemli hata bulunuyor. İlki aslında silinmemesi gereken SMS geçmişinin silinmesi. Bir diğeri ise SafetyNet sisteminin çalışmaması. Bu sistem cihaz güvenliği için önemli bir konuma sahip. Hemen aşağıdaki görselden güncellemenin artıları ve eksilerini görebilirsiniz.

Hali hazırda Android 8.1 sürümüne geçmiş olan kullanıcılar için şimdilik bir çözüm bulunmuyor, ilerleyen günlerde küçük bir hata düzeltme yaması yayınlanabilir. Bununla birlikte Android 8.1 güncellemesi hatalar giderilince tekrar yayınlanacak.

#Kaynak; AndroidAuthority

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir