Samsung; Note 7'ler Tekrar Satışa Çıkmayacak


Geçtiğimiz zaman zarfından sizlere Samsung’un Galaxy Note 7 cihazlarını tekrardan piyasaya süreceğine dair iddiaları aktarmıştık. Yayınlanan bir raporda firmanın yenilenmiş sorunsuz Galaxy Note 7 cihazlarını ilk olarak Hindistan ve Vietnam’da satışa sunacağı belirtiliyordu.
Kısa süre önce Samsung Hindistan’dan gelen açıklama ise bu raporların tam tersini işaret ediyor. Yapılan açıklamada Samsung’un böyle bir planının olmdığını, bu haberlerin gerçekleri yansıtmadığı aktarıldı.
Kore medyası aslında bu söylentilerin asıl kaynağıydı diyebiliriz. Zira söylenenlere göre ”Refurbished” Note 7 kasaları yeniden imal edilmiş olacak ve batarya kapasitesi de 3000-3200mAh seviyelerine çekilerek risklerin önüne geçilecekti. Fakat resmi açıklama ile bu söylentiler bertaraf edilmiş oldu. Zaten benim de önceki yazıda belirttiğim gibi bu hamlenin firmaya yararından çok zararı olacaktı. Doğru karar. Konu kilit.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.