Sanal Gerçeklik için Google Earth VR Çıktı!


Bir zamanların efsane uygulaması olan Google Earth’ü unutmamız imkansız. Uygulamayı ilk açtığımıza evimize bulmaya çalışmamız ve hayalini kurduğumuz yerlere gitmemiz zaten unutulur bir şey olmasa gerek. Bu deneyim artık Google tarafından Sanal Gerçeklik alanına aktarılıyor ve yeni Google Earth VR karşımıza çıkıyor.
Bilidiğimiz Google Earth ile prensipte aynı olan ancak VR’ın getirdiği bazı numaraları da içerisinde barındıran yeni uygulama şimdilik sadece HTC Vive için kullanılabilir durumda. Vive’ın kontrolcüleri sayesinde kendinizi yönlendiriyorsunuz. Bunun yanında artık şehirler üzerinde süzülebiliyor, dağların zirvelerinde eşsiz manzaraların tadını çıkarabiliyorsunuz.
Ancak belirtmemiz gerekir ki Dünya çok büyük ve her noktasında aynı görüntü kalitesini ve deneyimi şimdilik beklememek gerek. Zaten Google’da her yeri Google Earth VR’ın görüntülemeyeceğini özellikle büyük ünlü alanlar, turistlik yerlerin görüntüleneceği belirtiliyor. İşin özü evinizi bulamayacaksınız ancak gitmek istediğiniz yere gitmiş kadar olacaksınız.
Google Earth VR Steam’de


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir