Skype Masaüstü Tasarımı Değişiyor | Dijitaller

Skype Masaüstü Tasarımı Değişiyor


Bakalım mobilde olan başarısızlığı yenebilecekler mi?

Skype masaüstü uygulaması uzun zamandır büyük bir tasarım güncellemesine uğramamıştı ve insanlar alternatiflerin de artmasıyla başka platformlara geçmeye başladı. İş dünyasında görüntülü konuşma ve telefonları uluslar arası daha ucuza arama fırsatı vermesiyle hala rakipsiz olsa da yine de Discord gibi uygulamalar aradan sıyrılarak Skype’ın tahtını çalmaya çalışıyor.

Skype, değişikliklerin masaüstündeki daha geniş ekran düşünülerek yapıldığını söylüyor. Sohbetler bölümünde bir bildirim paneli alıyor ve siz @ ile etiketlendiğiniz zaman sizden bahsedilen konuşmaları görebileceksiniz. Sohbette, özellik aracılığıyla sizinle paylaşılan resim, bağlantı veya belgeleri bulmanıza yardımcı olan yeni bir medya galerisi de bulunmakta. Grup aramalarında da biraz değişiklik var. Emoji gibi çağrı içi reaksiyonları kullanabileceksiniz ve bana göre Skype’ın en güzel olan özelliklerinden olan gerçek zamanlı ekran ve fotoğraf paylaşımı bu değişikliklerle daha kullanışlı oluyor.

Skype halihazırda mobil uygulamasında benzer değişiklikler yaptı ancak bunlar pek sevgiyle karşılanmadı. Çoğu kullanıcı, görünümü gerçekten sevemedi. Bakalım masaüstünde başarabilecekler mi?

Skype, insanların yeni sistemi denemesi ve geri bildirimde bulunmasını istiyor ve kullanıcılara bu tasarımı indirmeye sunmuş durumda. Sizde ilk deneyenlerden biri olmak istiyorsanız buradan indirebilirsiniz.

 

Hüseyin Emre Girgin
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencisi, Grafik tasarıma meraklı, Apple ürünlerine sempati sahibi ve ürünlerinin kullanıcısı, teknoloji düşkünü bir kişiyim.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Skype Masaüstü Tasarımı Değişiyor

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz