Monster Kulaklıklar Kendi Sanal Asistanlarıyla Gelecek


Monster’dan kulaklıklara yeni bir teknoloji denemesi…

Monster firması kaliteli kablolarıyla öne çıkmış önemli firmalardan birisi aynı zamanda oldukça kaliteli kulaklıklar da satmakta. Firma bu kulaklıkları premium kategoride öne çıkarmak için farklı çözümler aramakta. Bu çözümlerden birisi de kendine ait ayrı sanal asistan.
Firmanın Melody adını verdiği bu yeni sanal asistan şimdilik Amazon’un Alexa alt yapısı ile çalışmakta. Başlangıçta; iHeartRadio, Spotify Premium, NPR, Tidal gibi önemli müzik platformlarıyla tümleşik olarak gelen Melody, aynı zamanda başka firmaların da kendilerine göre özelleştirmesi için uygun altyapıyla geliyor.

Google Playstore veya AppStore’dan indirebileceğiniz Melody uygulamasıyla kullanabileceksiniz. Bunun için sadece bir eşleştirme yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise, başka firmalarda olduğu gibi, herhangi bir tuşa basmanız gerekmeden istediğiniz şarkıyı açabiliyor, sesi açıp kısabiliyor, şarkıyı değiştirebiliyor ve daha bir çok kontrolü kolayca sağlayabiliyorsunuz. Maalesef şuan elinizde olan Monster marka kulaklığınızla çalışmamakta.
Peki sizce Siri gibi bir asistan da aynı özellikleri sunabilirken neden Melody’i kullanmalıyım? Siz ne düşünüyorsunuz?
kaynak: Engadget Melody Facebook Page


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir