Sony, Android 7.0 Nougat Güncelleme Yol Haritasını Paylaştı


Google’ın yeni işletim sistemi Android 7.0 Nougat yayınlandığından itibaren firmalar cihazları için verilecek güncellemeye hazırlanıyor. Daha önceleri Samsung’un Android 7.0 testine başladığını sizlere bildirmiştik  ancak güncelleme tarihi belli değil. Fakat Sony kanadından gelen bilgiler bizlere Xperia’ların güncelleneceği tarihi gösteriyor.
sony
Sony Slovakya kanadından çıkan Android 7.0 Nougat güncelleme yol haritasına göre ilk olarak Ekim ayında Xperia X Performance ve Xperia XZ güncellemeyi alacak. Sonrasında Kasım ayında ise Xperia X ve Xperia X Compact güncellemeye kavuşacak. Aralık ayında ise Xperia Z5, Z3+ ve Z4 Tablet ailesi güncellemeyi alacak. Xperia XA ve Xperia XA Ultra ise 2017’nin başında Android 7.0 sürümüne yükseltişmiş olacak. Bunlar dışında başka bir modelin güncelleme alması beklenmiyor.

Ancak belirtmek gerekir ki bu tarihler muhtemelen sarkacak. Geçtiğimiz yıllarda ki tecrübelerimize bakacak olursak firmalar birçok kez verdiği tarihleri ertelemişti. Bununla birlikte Android güncelleme tarihleri ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye de değişiklik yaşıyor. İşin özü heyecanlanın ama öyle çok şey yapmayın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir