Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Tüm Muhtemel Cihazlar


Geçtiğimiz dönemde Google resmi olarak yeni sürümün adını Android 7.0 Nougat olarak belirlemişti ve sürümü Beta olarak yayınlamaya başlamıştı. Nihai sürümün çıkmasına ve tanıtımının yapılmasına az bir süre kala yavaş yavaş Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak cihazlarda belli olmaya başladı diyebiliriz.

Android 7.0 Nougat Alacak Cihazlar

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Nexus ve Android One Modelleri

1338
Google’ın yazılım desteği sunduğu bu projeler altındaki modeller, cihazlar Android 7.0 güncellemesini en erken modeller olacak, aynı diğer sürümlerde olduğu gibi. Buna göre;Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Pixel C, General Mobile GM5 Plus ve General Mobile 4G güncelleme ilk kavuşacak cihazlar olacak.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

samsung-galaxy-s7-edge-guncelleme (1680 x 946)
Samsung ve diğer bir çok üretici firma güncelleme konusunda resmi açıklama yapmış değil. Ancak önceki sürümlerde olduğu gibi Samsung, eski cihazlarına güncellemeyi vermeyecek yada geç verecektir. Bu bağlamda Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Edge+ modellerinin güncellemeyi kesin alacağını söyleyebiliriz. Bu modellere başka kardeşlerde eklenebilir.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Sony Modelleri

maxresdefault-51
Android kanadında belkide Google’dan sonra en sık ve geniş güncelleme yayınlayan firma şüphesiz Sony’dir. Eski amiral gemi modellerine bile güncelleme veren firma bu sürümde de yolundan şaşmayacaktır. Buna göre firma yeni Xperia X, Xperia XA, Xperia X Performance ve Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3+ modellerine güncelleme verecektir.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak HTC Modelleri

htc
Android 7.0 Nougat güncellemesi bağlamında ilk güncelleme açıklaması HTC kanadından geldi. Bunun biz daha önce sizlere haberini aktarmıştık ancak burada da belirtmek gerek. HTC kanadından yapılan resmi açıklamaya göre HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 modelleri güncelleme alacak. Ne zaman alacak veya diğer modellere gelecek mi bir açıklama yapılmadı.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak LG Modelleri

lg-g5-1456061213
LG’de henüz resmi bildirisini yayınlamış değil. Ancak tahminlerimize göre firma kanadından güncelleme en erken  LG G5, LG G4 ve LG V10 modellerine gelecektir. Bu modellerden sonra diğer bazı cihazlara da LG güncelleme verebilir.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Asus Modelleri

zenfone-3-deluxe-ultra-96d713248,0,0,0,0
Asus’un bir kullanıcısı olarak güncellemelerde en az Samsung kadar geç kaldığını ama yeni modellerine güncelleme verdiğini söyleyebilirim. Bu bağlamda ASUS Zenfone 3, ASUS Zenfone 3 Deluxe, ASUS Zenfone 3 Laser, ASUS Zenfone 3 Max ve Zenfone 3 Ultra güncellemeyi alacaklardır. Zenfone 2 ve diğer varyantlarına ise pek iyi gözle bakmıyorum.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

40 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. güncelleme diyince korkuyoruz artık, güncelleme yapmamak bence daha iyi.. bir kaç kişi yapsın sorun yoksa yaparız

  1. Maalesef bir bilgimiz bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde netleşir.

  1. Alıp almayacağı net değil ancak eğer alacaksa güncelleme gelecek yıla sarkabilir.

  1. Vallaha Gelsinde Sonradan Gelsin Farketmez J7 Süper Bir Telefon Gelmesini Beklerim

 2. metin bey note 5 telefonum var türkçe dil desteği yok model numarası 9208 malesya türkçe dil nasıl yüklenir yardımcı olusanız sevinirim teşekkür ederim

  1. Resmi Türkiye ROM’unu indirip ODIN ile cihazınızı yükleyebilirsiniz.

 3. Metin abi ,Sence bu yıl olmasa bile onümüzdeki yılda note 4 e gelirmi? Sağlam makina yani vermeleri gerekir….

  1. Kesin gelir diyemem ama muhtemelen gelir ve alacağı son büyük güncelleme olur.

  1. LG tarafından onaylanmış bir bilgi yok ancak gelebilir. Gelirse de bildiğiniz üzere G serisi güncellemeyi aldıktan sonra gelir.

  1. Yazıda da belirttiğimiz gibi, kesin gelir diyemiyoruz. Modeline göre değişir ancak gelmesi muhtemel onlara.

  1. Ne yalan söyleyeyim geleceğini pek sanmıyorum.

  2. a5 ve a7 2016 lar gelir diye duydum a3 ün neyi eksik anlamiom yazik bizede ama okadar para verdik?

  3. evet diğerleri daha cok para verdiği malum da küçük diyemi acaba nougat ı haketmio ? vala allmassa cok ayib edr samsung

  4. Yani kesin gelmeyecek demem yanlış olur ama Samsung’un ürün gamı için düşük bir model. Gelirse bile bayağı geç gelecektir.

  1. Maalesef bir bilgimiz yok. 🙁
   Şahsen pek ümitli değilim ancak neden olmasın, bakarsın gelir.

  2. Ben zamanında via v4 almıştım. Cihaz 4.2.2 ile geldi ve bozulana kadar 4.2.2 ydi. Halen de 4.2.2 üstü sürüm gelmemiş

  1. Kesin gelir yada gelmez dememiz pek doğru olmaz. Ancak mesela baktığımızda Galaxy J7 2015 modeli Android 6 güncellemesini almıştı. Neden olmasın?

  1. Samsung’un açıkladığı yol haritasında şimdilik o cihaz yok.