Sony Xperia X Compact Ortaya Çıktı; Atom Karınca Geliyor


Android ekosisteminde her ne kadar çok güçlü tepe modeller görsekte aynı kuvvette kısmen daha küçük ekranlı modelleri ne yazık ki göremiyoruz. Bu alanda Sony, Xperia Compact serisi ile kullanıcılara hem güçlü hemde küçük ekran ile hitap ediyordu ve cihazları son derece başarılıydı. Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Sony, Xperia X Compact modelini geliştirmekte.
Bildiğiniz gibi Sony, Xperia Z serisini sonlandırmış ve yoluna X serisi ile devam kararı almıştı. Bu seri içerisinde şimdiye kadar Xperia X, Xperia XA, Xperia X Performance ve Xperia XA Ultra modelleri duyurulmuştu, şimdide küçük ama güçlü Xperia X Compact geliyor.
Sony-Xperia-X-Compact-leak-01
2-7 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan IFA fuarında tanıtılması beklenen cihazın görüntüsü ise hemen şu üstteki görsel. Model hakkında net donanımsal bilgiler henüz bilinmiyor ancak muhtemelen X Compact’ın teknik özellikleri şöyle olacaktır; 4.6 inç HD ekran, Snapdragon 650, 32 GB depolama, 2 GB RAM, 23 MP arka 13 MP ön kamera. Ayrıca parmak izi okuyucu gibi yeteneklerde yine cihazda yer alacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir