Sony Xperia XZ3, Yenilenen Tasarım ve 48 MP Kamera İle Geliyor!


Bu işter bir terslik var.. Sony?


Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ3 sızıntıları devam ediyor. Son olarak karşımıza 3D render videosuyla gelen telefon ayrıca kamera ve diğer teknik özellikleriyle de fısıltı gazetelerine konu oldu.

Sony’nin yıllarca devam eden ve çok az değişiklik geçiren OmniBalance tasarım dili geçtiğimiz MWC etkinliğinde Xperia XZ2 ailesiyle birlikte yerini daha moderne yakın Ambient Flow tasarım anlayışına bırakmıştı. Xperia XZ3 ise bu tasarımı bir adım daha ileriye götürecekmiş gibi duruyor.

1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip, 18: 9 formatlı 5.7 inç Full HD+ ekrana sahip olacağını düşündüğümüz Xperia XZ3, gücünü Snapdragon 845 yongasından alıyor. 6 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama ile desteklenen cihaz bir Sony geleneği gereği suya ve toza dayanıklı olacak. 3240 mAh batarya ise gereken enerjiyi sağlayacak.

Kamera tarafındaysa işler biraz belirsiz. Kimi söylentiler çift arka kameraya işaret etsede GFXBench‘te ortaya çıkan Sony’ye ait H8416 adlı cihazda 48 MP arka kamera görünmekte. Daha geçtiğimiz günlerde duyurulan 48 MP’lik Sony IMX586 sensörüne bakıyor olabiliriz.

Xperia XZ3 ve diğer aile üyeleri XZ3 Compact ve Xperia XZ3 Premium’um 30 Ağustos’ta Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2018 tanıtılmasını bekliyoruz. XZ3’ün sızdırılan fiyatı ise 850 Euro.

Elbette belirtmek gerekir ki bu detaylar kesinlik kazanmış değil.

#Kaynak; GSMArenaCompareraja


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir