Sony Xperia Z4 Compact Haftaya Duyurulabilir


Sony kısa süre önce yeni tepe modeli olan Xperia Z4‘ü duyurmuştu ve bizde haberini sizlere iletmiştik. Elbette Xperia Z4’ün tanıtımından sonra akıllarda bir yeni bir Compact modeli gelebilir mi diye soru işaretleri oluşmaya başlamıştı. 13 Mayıs tarihinde tanıtılması beklenen Sony Xperia Z4 Compact, (SO-04G) Japon şirketin yeni atom karıncası olmaya aday.
2000541465 (1353 x 800)
Teknik detayları kesin olmamakla birlikte modelde Qualcomm’un en güçlü yongası olan Snapdragon 810‘u kullanılacak. Adreno 430 grafik birimi ile tutkulu bir performans sunması beklenen cihaz ayrıca 3 GB RAM ve 16/32 GB depolama alanına da sahip. 3000 mAh gücünde bataryanın olacağı model hızlı şarj özelliği ile 30 dakikada %60 doluluk seviyesine çıkabilecek. Xperia Z4 Compact kamera konusunda da iddialı diyebiliriz zira arka tarafta 20.7 Megapixel çözünürlüğünde kamera yer alırken ön tarafta ise 5 Megepixel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Kameralar muhtemelen Xperia Z4 ile aynı özelliklere sahip olacaktır. Full HD IPS LCD ekranın kullanılması beklenen modelde ekran boyutunun 4.7” olması bekleniyor. Ayrıca Sony’nin Triluminos Display ve X-Reality Engine gibi ekran teknolojileri bu modelde de desteklenecektir.
Genel olarak baktığımızda Xperia Z4 ile benzer özellikler sunan model daha uygun olması beklenen fiyatıyla da merak konusu olmayı başarıyor. Ayrıca aynı ağabeyi gibi suya ve toza dayanıklı olacak olan Xperia Z4 Compact, Android 5.0 Lollipop sürümü ile gelecek. Bakalım Sony, 13 Mayıs tarifinde bize bir sürpriz yapacak mı hep birlikte göreceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir