Xperia Z4 Tanıtıldı


Sony bugün Japonya‘da yeni amiral gemisi Xperia Z4‘ü tanıttı. Uzunca bir süredir beklenen cihaz farklı farklı sızıntılar ile gündeme gelmeyi başarmıştı. Sony bu belirsizliği bozarak bugün Xperia Z4 modelini tanıttı. Aslına bakarsanız bu tanıtım biraz sürpriz oldu diyebiliriz zira etkinliğe davetiyeler gizlice yapıldı.

pic01_b

Genel olarak Xperia ailesinden farklılaşmayarak klasik çizgisini koruyan Sony metal çerçeveleri biraz daha parlatarak daha şık bir görünüm elde etmeyi başarmış. Donanım olarak vaadleri son derece yüksek olan modelde 5.2” Full HD IPS ekran kullanılmış. Söylemekte fayda Sony’nin yüksek çözünürlüklü ekran yarışına girmeyip Full HD’de kalması iyi bir seçim olmuş. Bunun yanında 8 çekirdekli 64-Bit yapıya sahip olan SnapDragon 810 yongası kullanan modele grafik tarafından Adreno 430 birimi eşkil ediyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip olan modelde 2930 mAh gücünde bir bataryaya yer verilmiş.

sony-announces-the-sony-xperia-z4-2

Kamera tarafında Sony bu sefer çok daha iddialı. Arka yüzde kullanılan 20.7 MP çözünürlüğünde kamera 12800 ISO gibi oldukça yüksek bir değere çıkarak düşük ışıkta çekimlerde daha iyi performans  sunmayı hedefliyor. 4K video çekimlerine olanak sağlayan kamera ayrıca yazılımsal olarak da bir çok geliştirme mevcut. Ön yüzde ise günümüz standartlarına yakışır bir şekilde 5.1 MP çözünürlüğünde kamera kullanılmış.

sony-announces-the-sony-xperia-z4-5

Xperia Z4 yine su geçirmeye dayanıklı olacak. IP68 sertifikası ile 1.5 metre derinliğe kadar 30 dk boyunca suyun (deniz suyu değil) altında kalabilecek. Kalınlığı 6.9mm olarak belirtilen model en ince akıllı telefon olmasa da yine iyi bir kalınlık değerine ulaştığını söylemekte fayda var. Android 5.0 ile ön yüklü gelecek olan cihaz Siyah, Bakır, Beyaz ve Su Yeşili gibi farklı renk seçenekleri sunuyor. Japonya’da yaz aylarına doğru satışa çıkması beklenen cihazın henüz fiyatı ile ilgili bir bilgi verilmedi.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir