Google’dan SolarCity’ye 300 milyon dolarlık yatırım


Google, sektörün Rockstar’ı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın başkanlığını yaptığı Solar City’ye büyük bir yatırım gerçekleştirdi. Son zamanlarda Apple’ın çevreci hamleleri sektörün diğer dev firmalarını da harekete geçiriyor.
Evlere güneş paneli yerleştirmek için 750 milyon dolarlık bir proje başlatan Solar City’ye yapılacak olan bu 300 milyon dolarlık destek büyük önem taşıyor. Google’ın bu yatırımı ilk aşamada 25 bin haneye yerleştirilmesi planlanan güneş panellerinin ön masraflarını karşılayacak. Böylelikle hane sahipleri aylık cüzi bir miktar ödeyerek hizmetten yaralanabilecek.
Daha önce yine Google tarafından 280 milyon dolar yatırım alan Solar City bugüne kadar yenilenebilir enerji projelerine 1.5 milyar dolardan fazla para harcadı. ABD’de güneş enerjisi sitemlerinin lideri olan Solar City, Elon Musk önderliğinde emin adımlarla ilerliyor. Gerektiğinde gözünü hiç kırpmadan risk alan Elon Musk’ın yenilenebilir kaynaklara bu kadar önem vermesi hem şirketi hem de insanlık için büyük önem taşıyor.
Kaynak : SolarCity


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir