Sony'de 2. Nesil FES Watch Geldi; Renkli E-ink Ekran İle Beraber


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Akıllı telefonlardaki garip stratejisinini akıllı saatlere de yansıtan Sony, FES Watch serisinde e-ink ekranlara olan yatırımına deva ediyor.  2015 yılında ilk nesli Japonya ve Amerika’da satışa sunulan FES Watch’ın şimdi CES 2017 fuarında ikinci jenerasyonu duyuruldu. Bu sefer beklenildiği üzere renkli e-ink teknolojisi saatlerde yer alıyor.
İlk nesilde sunulan siyah ve beyaz renkler artık yerini mavi, kahverengi ve gri renklerine bırakırken FES Watch saatler oldukça ince -kağıt gibi- yapısıyla da hayli dikkat çekiyor. E-ink teknolojisi sayesinde yakalanan bu ince yapı moda konusunda da gelecekte ayırt edici şeylere vesile olabilir. Öte yandan bu saatler diğer akılı saatler gibi yeteneklere sahip değil.

Yetenekleri saati göstermek, uzun pil süresi sunmak, teknoloji geeklerine hitap etmek ve incecik olmasının dışında sınırlı sayıda üretilecek olan FES Watch’ların ne zaman hangi fiyattan satılacağı bilinmiyor. Zaten fuarda gösterilen saatlerde prototipti.
Kaynak; Sony


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir