Güle Güle Yahoo, Merhaba Altaba!


1995 yılında hayatımıza giren ve internetin yaygınlaşmasıyla beraber arama motoru devi haline gelen Yahoo, son dönemlerde yoklara oynuyor. Son olarak Verizon tarafından 4.8 Milyar dolara satın alınan ve görüşmelerinin de halen devam ettiği firmada ciddi değişiklikler yapılacak.
Satış işlemi tamamıyla bittiğinde şirketin merkez internet hizmetlerinin tamamı Verizon’a devredilecek. Öte yandan 40 milyar dolarlık Alibaba hissesi ve Yahoo Japonya, firmanın elinde kalacak. Devir işlemleri tamamlandıktan sonra ise Yahoo adını Altaba olarak değiştirecek ve yoluna devam edecek.

Yatırım firmasına bürünecek olan Yahoo’nun yönetim kurulunda da önemli değişikliklere gidilecek. Öyleki hali hazırda CEO konumunda bulunan Marissa Mayer’in ve kurucu David Filo‘nun kurul üyelikleri düşecek. Bunlar dışında 4 urul üyesi de görevden ayrılacak. Böylelikle yönetim kurulu üyesi yarı yarıya azalmış olacak.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir