Spotify, Şimdi Facebook Messenger'da


Messenger’da müzik keyfi

Spotify, bugün duyurduğu yeni özelliği ile şimdiden beğeni toplamaya başladı. Alanlarında iki lider uygulama olan Spotify ve Messenger‘ın yeni ortaklığı, grup konuşmalarına Spotify çalma listesini getiriyor. Artık sadece mesajlaşmayacak, arkadaşlarınıza ile müzik de dinleyebileceksiniz.
Yeni özellik oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. Facebook Messenger’da hali hazırda bulunan yada yeni oluşturduğunuz bir grup konuşmasında, ekranın hemen üstündeki ”+” simgesine tıklamanız  ve Spotify’ı seçip ”Yeni çalma listesi oluştur” demeniz yeterli.
Çalma listesi oluşturacak kişinin elbette Spotify aboneliği olması gerekiyor. Ancak, gruptaki diğerlerinin herhangi bir üyelik koşulu yok. Bununla birlikte, Spotify üyelikleri olmasa bile, hizmet üzerinde yer alan şarkılardan istediklerini oluşturulan çalma listesine ekleme veya kaldırmalarına da olanak sağlanmış.
Tek başına ayrı bir platforma evrilen Messenger, giderek büyümeye devam ediyor. Yakın zamanda 1.2 milyar aktif kullanıcıya erişen sosyal platform, yaptığı yeniliklerle de kullanıcıları çekmeye devam ediyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir