Xperia Z4 Tablet Tanıtıldı


MWC fuarı büyük bir hız ile devam ederken Sony yeni Xperia Z4 Tabletini tanıttı. Hali hazırda şuan da en güçlü tablet olma özelliğini taşıyan Xperia Z4 Tablet 10.1” boyutunda IPS LCD bir ekrana sahip. Ekran ise 2560×1600 piksel çözünürlüğünde. İşlemci tarafında SnapDragon 810 yongasetini kullanan tablette ayrıca 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı eşlik ediyor ve eğer istenirse 128 GB boyutuna arttırılabiliyor. Ekran çözünürlüğü ve grafik yükünün altından Adreno 430 grafik birmi kalkıyor.
02
Kamera tarafında arka tarafta 8.1 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş bu kamera Full HD çekimler yapabiliyor. Ön yüzde ise 5.1 MP değerinde günümüz isteklerini karşılayabilecek bir kamera yer alıyor. Batarya kısmında ise 6000 mAh gübü yüksek bir pile yer verilmiş buna rağmen tablet 6.1 mm gibi çok küçük bir değere kadar inceltilmiş. Xperia M4 Aqua’da olduğu gibi bu modelde de IP 68 sertifikası mevcut. Temmuz ayında çıkması beklenen tablet siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir