Steam Büyük Bir Güvenlik Açığıyla Karşı Karşıya!


Yılbaşı indirimleri ile bu soğuk günlerde içimizi ısıtan Valve ve Steam, kısa süre önce büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya kaldı. Güvenlik açığının büyüklüğü nedeniyle Valve, Steam’in tabiri caizse bir süreliğine fişini çekti.
Geçtiğimiz kısa zaman zarfı içinde Steam masaüstü uygulaması aracılığı ile hesap detaylarına girildiğinde farklı kullanıcıların hesaplarının göründüğü ortaya çıktı. Bu hesap detaylarında kişinin, mail hesabı, bir kısmı sansürlenmiş kredi kartı bilgileri, Steam cüzdanında ki para miktarı gibi kişisel bilgiler görünebiliyordu.
Hatta bazı Steam kullanıcıları paralarının çalındığını belirtmekte. Ancak bu durumun kesinliğini maalesef teyit edemiyoruz. SteamDB yöneticilerince yapılan açıklamada bir güvenlik açığının olmadığı sunucu temelli önbellek sıkıntısının yaşandığı belirtiliyor.
Tüm bu yaşananları göz önünde bulundurursak Steam hesabınıza tanımlı kredi kartınızı veya Sanal kartınızın hesap akışını kontrol etmenizde fayda var. Eğer bir sorun görürseniz Steam veya Valve ile iletişime geçmenizi öneririz. Ayrıca şuan itibari ile hala Steam hesaplarına erişim sıkıntısı devam ediyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir