Steam Oyun Fiyatları Zamlanacak; KDV Geldi!


🙂 🙂 🙂

”Sürekli oyun oynuyorsun.” ,”Ne işine yarayacak bunlar.”, ”Hiç kimseye faydası yok.” … Eğer bu tip cümleler siz oyunculara kuruluyorsa artık bir cevabınız olacak. ”Vergimi ödüyorum.”
Evet durum bu. Yazıya nasıl bir giriş yapacağımı bilemedim ve böyle oldu. Başlıktan da anlaşılacağı üzer Steam’e artık KDV (Katma Değer Vergisi) geliyor ve oranı elbette %18.

Bildiğiniz gibi Maliye Bakanlığı yeni bir düzenleme ile Türkiye’de ofisi olsun ya da olmasın hizmet sunan işletmelerden yapılan alışverişlerde banka üzerinden doğrudan KDV kesilmesi kararlaştırılmıştı. Bu doğrultuda zamlı fiyatları ilk olarak Apple, iTunes ve AppStore uygulama fiyatlarına yansıtmıştı. Şimdi sıra Steam’de.
Bilgisayar kullanıcıları için uygun fiyatlı oyun cenneti ve aynı zamanda devasa bir dijital oyun platformu olan Steam’e kısa bir süre önce ”Uygulanabilir yerlerde fiyatlara KDV dahildir” ibaresi getirildi. Şimdilik KDV’nin dahil edilmiş ve fiyatı yükseşmiş bir oyun görmedik ”şimdilik” ancak şu sıralar Köpek Yılı dolayısıyla indirim sürmekte. Yarın zamlı fiyatlara uyanabiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir