SwiftKey’e Anlık Çeviri Özelliği Geldi


Harika


Mobil sektörün en popüler klavye uygulamalarının başında olan SwiftKey önemli bir güncellemeye kavuştu. 400 Milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip olan klavye artık daha akıllı bir hale büründü ve anlık çeviri özelliğine kavuştu.

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra yeterli yeniliklerin yapılmadığını ve eski stabilitesinde olmadığı gibi eleştirilere maruz kalan SwiftKey artık daha güçlü oldu diyebiliriz. Microsoft Translator’ü baz alan bu Çeviri özelliği şimdilik 60 dilde çeviri yapıyor. Bu diller arasında Türkçe’de var. Çeviri özelliğine klavyenin sol üstünde yer alan ”+” simgesine bastığınızda erişebiliyorsunuz. Kullanımı oldukça basit ve hızlı.

Çeviri özelliği bulut tabanlı olarak çalışıyor. Fakat offline (çevrimdışı) olarak kullanabiliyorsunuz, bunun için Microsoft Translator’u indirmeniz gerekmekte. Yaptığım denemelerde genellikle doğru çeviriler yaptığını gördüm diyebilirim. Çeviri özelliği şimdilik SwiftKey’in Android sürümüne gelmiş durumda. Uygulamayı Google Play’den indirmeniz, indirmişseniz güncellemeniz yeterli.

#Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir