Tepkiler Sonrası Türksat Kablonet Kotalı Tarifelerini Düzenledi


Son günlerin en tartışmalı konusu olan Internette kota ve eleştirilerin ilk hedefi haline gelen Türksat Kablonet, kotalı tarifelerinde düzenlemeye gitti.

1 Mayıs itibariyle tüm AKN’li tarifelerini kaldıran ve yeni müşteri alımına kapatan Türksat Kablonet (Uydunet), bu tarifeler yerine Kotalı paketler getirmiş ve Kota aşımından sonra ise GB başı 2 TL gibi yüksek bir ücret talep edeceğini duyurmuştu ve bizde sizlere haberini yapmıştık.
Görünen o ki çığ gibi büyüyen tepkiler sonrasında Türksat geri adım atmak zorunda kaldı ve tariflerde düzenlemeye gitti. Kota aşım sonrası ücretlendirme 0,50 TL’ye çekildi ancak paket fiyatlandırmalarında bir değişikliğe gidilmedi.

Tarifelerin tamamı için; Türksat

Türksat tarafının bir süre sessiz kalması ve bugün BTK başkanının açıklamalarından sonra paketlerde değişikliğe gitmesi ise hayli ilgi çekici doğrusu. Tabii, Türksat Kablonet’in Kotalı tarifeleri halen daha hiç adil görünmüyor zira kotalar hayli düşük. Tarifelere baktığımızda en düşük 10 GB kota, en yüksek ise 500 GB kota görüyoruz. Üstelik 500 GB kota sadece en pahalı yani aylık 200 TL olan pakette mevcut.

Nispeten daha uygun diyebileceğimiz 100 TL altında buluna  12 adet paketin sadece 4 tanesinde ”yüksek” kota mevcut, diğerlerinde ise sunulan kota sadece 1 günde veya 1 oyunda dolabilecek seviyede…
Konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?
Kaynak; Türksat Kablonet


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Güncelleniyor… Güncelleniyor… Güncelleme tamamlandı. Geri bildirim için teşekkürler 🙂