Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü!


Geçtiğimiz saatlerde Turcell’de meydana gelen sorun nedeneniyle kullanıcılar şebeke sorunları yaşadı. Kullanıcılar bir süre internete erişemedi.

Bugün akşam saatlerinde ülke genelinde Turkcell ciddi bir sorun yaşadı. Turkcell’in şebekesinde meydana gelen sistemsel bir ağrıza nedeniyle Turkcell hat kullanıcıları ses ve data trafiği konusunda sorunlarlar karşılaştı. Sorun tüm Turkcell kullanıcılarını etkilemedi ancak ülke geneli çok sayıda kullanıcı akşam saatlerinden, saat 21.25’e kadar internete bağlanamadı, arama yapamadı.
Turkcell tarafından henüz konu hakkında detaylı bir açıklama gelmiş değil. Firma sosyal medya üzerinden sadece konu hakkında bilgilerinin olduğunu ve ekiplerin sorunu çözmeye çalıştıklarını belirtmekle yetindi. Kısa bir süre önce ise yine sosyal medya üzerinden sorunu çözdüklerini açıkladı.
Şimdilik her şey normal gibi görünüyor. En azından ben ve çevremde sorun yaşayanlar internete erişebiliyor ve görüşme yapabiliyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 07:02:2018 tarihinde sabah 9:30 civarında mesaj gönderilmediği için müşteri hizmetlerini aradım aradıgımda görüşme sağlandığım da hiç bir şekilde sorunu çözemediler o kadar gereksiz müşteri danışmanları var ki konuşmayı bilmeyen uslup hataları olan ve ayrıca turkcell bu konudan dolayı konuyu bi özür dileyerek çözemeyecek kadar sabit değil