Toshiba'yı Satın Almak İçin Apple, Amazon ve Google Sıraya Girdi!


Teknoloji dünyasının önemli markalarından olan Toshiba, son dönemlerde oldukça zorlu süreçlerden geçiyor. Bu bağlamda firmanın en karlı bölümü olan NAND flash bellek bölümünün satışı gündemde yer alıyor.

Geçtiğimiz dönem iflasın eşiğinden kıl payıyla kurtulan Toshiba‘nın hissedarları kısa süre önce şirketin NAND bellek bölümünü satma kararı aldı. Şirketin son dönemlerdeki yaşadığı sorunlardan dolayı hissedarlar gün yüzü görebilmek için en az 9 Milyar dolarlık bir girişe ihtiyaçları olduklarını belirtiyor zira firma bu rakam dolaylarında bir zarar açıklamış son dönemde. Bu söylemlerde Japonya’nın en büyük gazetelerinden bir tanesi olan Yomiuri Shimbun‘da ortaya çıkmış durumda.
Yine gazetenin aktardıklarına bakarsak Toshiba’nın NAND bellek bölümü için sıralanan talipler adeta Şampiyonlar Ligi yarı finali gibi. Başta Apple, Google ve Amazon olmak üzere Silver Lake Partners ile Broadcom satın almak için pazarlıkları sürdürürken Broadcom’un 2 Trilyon Yen (18 Milyar Dolar) önerdiği de söylenenlar arasında.
Ek olarak Western Digital Corporation, Micron Technology ve SK Hynix Inc’in de yine talip olduğu belirtilenler arasında. Bu kadar talibin neden olduğunu anlamak ise oldukça kolay. Zira Toshiba, Samsung’tan sonra en büyük NAND bellek yonga sağlayıcısı konumunda. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl sonuçlar ortaya çıkacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir