TÜBİTAK Yerli AMOLED Panel Geliştirecek!


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, akıllı telefonlarda, tabletlerde, TV’lerde  kullanılan AMOLED (Aktif Matrisli Organik Işık Saçan Diyotlar) ekran teknolojisini geliştireceklerini belirtti. Çalışmalara dair Bakan Işık, Twitter’dan önemli bilgileri aktardı.
Henüz çalışmalar temel düzeyde ilerlerken Bakan Işık, çalışmaların ve geliştirmelerin yerli imkanlar kapsamında ilerleyeceğini ve TÜBİTAK ortaklığında yürüyeceğini söyledi. Bakan açıklamasında ”Proje ile LCD teknolojisine kıyasla görüntüleme hızı, geniş görüş açısı, incelik ve esneklik gibi avantajlara sahip teknoloji kazanacağız.” dedi.


Açıkçası bu tür hamleleri sonuna kadar destekliyoruz. Teknolojiyi bir yerinden de olsa yakalamamız ve geliştirmemiz gerekiyor zira katma değersiz bir ürün ortaya koyduğunuzda getirisi pek olmuyor. Projenin henüz ne konumda ilerleyeceği, hedeflerin neler olduğu belli değil.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir