Tüm Detaylarıyla General Mobile GM 6


Barcelona’da düzenlenen MWC fuarı etkinliğinde General Mobile yeni Android One akıllı telefonu General Mobile GM 6 modelini resmen duyurdu. Ülkemizde ve bazı yurt dışı ülkelerde beğeniyle kaşılanan Android One markalı GM 5 Plus’dan sonra GM 6 geliştirmelerle beraber geliyor.
Önceki modele göre tasarımsal açıdan büyük farklar içermeyen General Mobile GM 6 aslında giriş seviyesine hitap ediyor ve teknik açıdan GM 5 Plus’dan daha güçsüz bir formda. Kesin olmamakla birlikte firmadan bir GM 6 Plus modeli beklediğimizi belirtmeliyiz.
Sahip olduğu 5 inçlik ekranında HD (720 x 1280p) çözünürlük sunan cihazın ekranı 2.5D kıvrımlı yapıda. Gücünü 1.5GHz hızında çalışan 4 çekirdekli MediaTek MT6737T alan GM 6’da grafik yükünü ise Mali-T720 MP2 sırtlanıyor.
3 GB RAM ve 32 GB arttırılabilir depolama alanı ile gelen modelin arka tarafında ise 13 MP kamera yer alıyor. Ön kamera ise 8 MP çözünürlüğe sahip. Parmak izi okuyucunun ön tarafta yer aldığı GM 6’ya gerekli olan enerjiyi ise 3000mAh gücünde batarya sağlıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=SYVDKD1p60U


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir