Panasonic'in Buzdolabı, Çağırınsa Ayağınıza Geliyor


Gel ve bana yemek ver

Gelecek hayallerimizin ötesinde şekilleniyor ve bunların ilk ışıkları da IFA gübü büyük elektronik teknoloji fuarları. Panasonic, geleceğin mutfak konseptini hareketli bir buzdolabı ile bizlere sergiliyor. Şirket, eğer şanslıysak önümüzdeki yıllarda evimize götürebilecek bir cihazın geleceğinden emin.
Esasında, Hareketli Buzdolabı, sesli komutlara duyarlı hareketli robot bir elektrik süpügesinin üzerine konulmuş soğutucadan başka bir şey değil. Üzerinde bulunan LİDAR ve derinlik sensörü sayesinde eviniz taranıyor ve bu sayede buzdolabının evcil hayvanınızı ya da sizi ezmemesi sağlanıyor. Hareketli buzdolabını çağırmak için ise Panasonic, sürekli bir dinlemenin olacağı ”Buzdolabı, buraya gel” komutuyla da aletin ayağına gelmesi fikrine sıcak bakıyor.

IFA Berlin 2017 Haberlimizin Tamamına BURADAN Ulaşabilirsiniz


Tabi bu yürüyen buzdolabı konseptinin amacı bizim gibi sağlıklı insanlardan çok, yaşlılar ve taşıma sorunu olan insanlar için geliştiriliyor. Firma ayrıca soğutucudan alınan donmuş yiyeceği hızlıca ısıtmak için üst tarafa bir de ısıtma plakası eklemeyi planlıyor. Dediğimiz gibi bu konseptin ne zaman evimize geleceği bilinmiyor ama çok yakında böyle bir şey beklemeyin.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir