Türkiye'de Kayıtlı Drone ve Kullanıcı Sayısı Açıklandı


Çağımızın popüler ürünlerinden olan drone’lar artık bir çok eğlence ortamında kullanılıyor. Eğlencenin yanı sıra restoranlarda, kargo işlerinde olmak üzere çeşitli mecralarda da kullanıldıklarını görmüştük, öyle ki çoğu insan bunu birilerini gözetlemek için bile kullanmakta.


Konuya dönecek olursak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) kısa süre önce ülkemizdeki kayıtlı drore sayısını ve ne kadar drone sahibi vatandaşın olduğunu açıkladı. Açıklanan rakamlar aslında tahmin ettiğimizden düşük ancak yinede fana değil. Türkiye’de 4179 adet kayıtlı drone ve 5657 drone kullanıcısı bulunuyor. Ek olarak sizleri uyarmadan geçmeyelim.


Eğer elinizde Drone varsa ve yukarıdaki maddelere uymuyorsanız drone’unuzu kayıt ettirmek zorundasınız, aksi takdirde ceza almanız muhtemel. Drone’unuzu nereden kayıt ettireceğinizi ve cezanın ne olduğunu öğrenmek için sizleri buradaki haberimize uğurluyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir