Twitter 140 Karakter Sınırına El Atıyor


Popüler sosyal medya mecralarının başlarında yer alan Twitter, bildiğiniz gibi Tweet gönderiminde 140 karakter sınırı bulunduruyor ve uzunca mesajların atılmasını müsaade etmiyor. Bu tutumunda oldukça ısrarlı olan firma kısmende olsa 140 karakter sınırını iyileştirecek.
Bloomberg tarafından yayınlanan bilgilere göre Twitter önümüzdeki dönemlerde 140 karakter sınırının dolaylı olarak esnetecek. Bunu da link, resim gibi Tweete eklenen diğer içerikleri karakter dışında sayarak yapmayı planlıyor. Bu sayede kullanıcılar 140 karakteri tam anlamıyla kullanabilecek.
Geçtiğimiz dönemlerde de karakter kısıtlamasının kaldırılacağı veya 10 bin gibi bir rakama çıkarılacağı doğrultusunda iddialar gelmişti ancak şimdi gelen bilgiler oldukça mantıklı ve deneyime doğrudan etki eden bir hamle. Esasında bu bizimde işimize yarardı doğrusu zira Twitter’da haberlerimizi paylaşmak daha kolay olacak. (Sözü açılmışken @dijitaller_com ‘u takip etmeyi unutmayın)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Yani 🙂 Haber paylaşırken orada Türkçe’yi tasarruflu kullanmayı öğrendim resmen.
      (Bu arada hayattaymışsın Hüseyin 😀 )