AMD Tarafında Kötü Haber; Şirket Bölündü


Teknoloji devi AMD tarafında mali olarak kötü gidişat sürüyor. Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü R300 serisi ekran kartı modelleri de firmayı düzlüğe çıkarmaya yetmemiş görünüyor. Bunu üzerine şirket grafik kartı bölümünü ayırıyor ve Radeon Technologies Group adı altında yeni bir şirket yaratıyor.
AMD’ye bağlı olacak bu şirket zarar etse de ana şirkete büyük bir zarar yaşatmayacak.  Radeon Technologies Group‘un başına tanıdık bir isim olan Raja Koduri geçecek. 2009 yılından 2013 yılına kadar Apple’da çalışan Koduri yeni yapılanmadan oldukça ümitli.
Raja Koduri
Radeon Technologies Group adı altında Nvidia’nın PC tarafındaki %82 gibi dev üstünlüğü kırılmaya çalışılacak ve ayrıca VR gibi yeni teknolojileri geliştirip bu alanda liderlik kovalayacak. Genel olarak baktığımızda AMD için iyi bir tercih diyebiliriz belkide, çünkü şirketin CPU ve GPU kısmını aynı anda kontrol etmesi bir hayli zorlaşmıştı. Şimdi odak noktaları daha keskin diyebiliriz. Eski AMD’yi görme dileğiyle.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir