Twitter En Sonunda 140 Karakter Özelliğini Değiştirdi


Geçtiğimiz haftalardan ve aylardan süre gelen Twitter‘ın 140 karakter sınırını değiştireceği yönündeki haberlerimiz en sonunda resmen gerçekleşti. Twitter kısa bir süre önce yaptığı açıklamada 140 karakter sınırına yeni güncellemeler getirdi ve daha çok şey anlatmanızın yolunu açtı.
Yapılan yenilik sayesinde arttık  GIF, video, fotoğraf, anket ve alıntılar 140 karakter dahilinde sayılmayacak. Yani tweetiniz de bunlara kullandığınızda karakter sayınız düşmeyecek ve size daha çok şey yazma imkanı sunulacak, daha doğrusu sunuldu.


Bununla birlikte değiştirilecek bir diğer özellik ise yanıtlama kısmında yapılacak. Artık @isim şeklinde yanıtlamalarda 140 karakterden götürmeyecek. Twitter’ın bir süredir platformu sadeleştirmek ve rahat bir kullanım sunmak için attığına şahit olmuştuk. Değiştirilen bu özellikler çok yakında herkese açılmış olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir