Ünlü CEO'lara Harcanan Güvenlik Bütçeleri


Teknoloji dünyasında ve bir çok alanda dev şirketlerin isimlerini ve CEO’larını duyuyoruz. Peki şirketler yöneticilerinin güvenlikleri için ne kadar bir bütçe ayırıyor hiç düşündünüz mü? Tahmin edersiniz ki dev şirketler dev paralar demek dev paraların gelebilmesi için yöneticilerin güvenliği son derece önem arz ediyor.

şirketlerin yönetici kpruma bütçesi

Buna göre Amazon CEO’su Jeff Bezos için en fazla para harcayan firma konumunda. Bezos’un yıllık güvenlik maliyeti 1.6 Milyon dolar seviyesine ulaşıyor. Bezos’un  hemen arkasında ise Oracle firmasının CEO’su Larry Ellison bulunuyor. Oracle Ellison’un korunması için yıllık 1.5 Milyon dolar para harcamakta. Gelelim Apple’a, aslında Apple’ın hep en tepelerde olmasına alışığız burada nasıl üçüncülükte anlayamadık. Apple, Tim Cook için yıllık 700.000 dolar para harcamakta ki bu sadece güvenliği için. Bunların arkasından görselde göründüğü gibi Walt Disney, dev holding Berkshire Hathaway ve yine dev lojistik şirketi Fedex yer alıyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir