Windows 10 Anniversary (Yıldönümü) Güncellemesi Çok Yakında Geliyor


Microsoft bildiğiniz gibi 2 Ağustos tarihinde Windows 10 için Anniversary (Yıldönümü) güncellemesinin dağıtımını başlatacak. Yıldönümü güncellemesi ile işletim sisteminde bir çok yenilik yapılacak ve yeni özellikler getirilecek ki, bunların bazıları kullanıcılar tarafından çok bekleniyor.
eklenti
Bunun yanında Windows 10 ekosistemide gittikçe büyüyor ve hali hazırda 350 Milyon cihazdan fazla yerde bulunuyor. Windows 10 Yıldönümü güncellemesi ise şimdiye kadarki en büyük güncelleme olacak. Güncellemenin büyüklüğü hem boyutu, hemde getirdikleri ile aynı anlamda.
2016-07-11
Ek olarak yeni güncelleme güvenlik alanında da iddialı olacak ( güvenlik 😀 ). Zaten güncelleme sırasında Microsoft’un bunun üstünde durduğunu hemen anlayacaksınız zira kurulum esnasında Microsoft, ”Bu güncelleştirmeler çevrimiçi dünyada korunmanıza yardım eder” notunu düşerek güncellemelerin ne denli önemli olduğunun altını çiziyor.
magaza
Tamamıyla ücretsiz olacak bu güncelleme içerisinde irili ufaklı yenilikleri getiriyor. Bunların arasında en dikkat çekeni Edge Tarayıcının artık eklenti desteğine kavuşacak olması diyebiliriz. Eklentiler mağaza üzerinden ekleniyor. Ayrıca yine göze batan en büyük yeniliklerden bir tanesi de artık Windows 10 altında Linux yazılımları/kodlarını çalıştırabileceğimiz yeni Bash kabuğu. Başlat ve Ayarlar ekranı da yine değişikliklere uğrayan bileşenlerden bazıları.
[ot-gallery url=”https://www.dijitaller.com/gallery/windows-10-anniversary-yildonumu-guncellemesi/”]
Tüm bunların yanında Mağaza uygulaması adeta bir yılan gibi derisini değiştiriyor ve yepyeni bir tasarıma geçiş yapıyor. Artık çok daha kullanıcı dostu bir mağazaya sahip oluyoruz. Ayrıca mağazayı bundan sonra biraz daha sık kullanmaya başlayacağız. Sesli asistanımız Cortana‘da yeni yetenekler kazanıyor. Tüm bunların yanında sistem ikonları ve genel arayüzde ufak değişiklik ve çok daha fazlası güncelleme ile birlikte geliyor. Dijitaller olarak kısa sürede Anniversary güncellemesini detaylıca aktaracağız ve rehberler ile karşınızda olacağız.
Bizleri daha iyi takip edebilmek için şu sağ alttaki bildirim ikonuna abone olabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Rehberin basında neler yeni tarzı bişey olurda cook ddaha iyi olur derim. Rehber olursa iyi olur hazırlarsanız istifade deriz.