Windows 10 S İndirmeye Açıldı


Hafif Windows 10.

Microsoft’un yakın bir zamanda duyurduğu Windows 10 S artık tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir duruma getirildiği. Bildiğiniz gibi Windows 10 S ilk olarak Microsoft’un Surface Laptop modeli ile ön yüklü gelmekteydi, bununla birlikte yıl sonuna kadar bir çok üretici de kendi Windows 10 S’li dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
Windows 10 S Tanıtıldı; Nedir Ne Değildir

Sizlere Windows 10 S hakkında detayları zaten aktarmıştık. Hatırlayacağınız üzere Microsoft, Windows 10 S ile eğitim tarafına ağırlık veriyor ve daha hafif bir işletim sistemi sunuyor. Öğrenciler için yararlı olan Windows 10 S’ye sadece Windows Mağaza üzerinden uygulama yüklenebiliyor. Dolayısıyla tak-çalıştır değil de ayrı bir sürücüye ihtiyaç duyan uygulamaların çalışmayabileceğini de aktaralım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
Asus ZenBook Flip S; Windows 10 S’li En ince Dönüştürülebilir Laptop

Windows 10 S’i indirip kurmak için Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education veya Windows 10 Enterprise sürümlerinden birine sahip olmanız gerekmekte. Windows 10 Home sürümü ne yazık ki desteklenmemekte.
Windows 10 S’yi cihazınızda bir defa etkinleştirdiğinizde sonraki format veya kurulumlarda sorun yaşamayacağınızı ayrıca isterseniz zaten lisansınız olduğundan Windows 10 Pro ve diğerlerine dönebileceğinizi belirtelim.

Windows 10 S İndir


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir