Xiaomi Force Touch Teknolojisini Kullanacak


Akıllı telefonları ekranları son derece önemli bir faktör bu bağlamda üreticilerde mevcut teknolojileri geliştirerek kullanıcılara daha iyi deneyim sunmaya çalışıyor. Xiaomi’nin de bir süredir gündemde olan Force Touch teknolojisini kullanacaklar arasında girmeyi planladığı konuşuluyor.
Ekrana uyguladığınız basınca göre çalışma prensibine sahip olan Force Touch teknolojisini akıllı telefonlarda ilk olarak Huawei Mate S‘de görmüştük. Ardından bu teknolojinin işlev olarak benzeri ancak isimlendirme olarak farklı versiyonu Apple iPhone 6s serisiyle 3D Touch karşımıza çıktı.
force-touch-2
Gelen bilgilere göre Xiaomi’de farklı bir isim kullanacak. Synaptics firması ile yakından çalıştığı düşünülen Xiaomi’nin ClearForce adındaki teknolojiyi kullanacağı söyleniyor. Ancak bu teknolojinin Xiaomi telefonlarda karşımıza çıkmasına daha var. Muhtemelen Xiaomi Mi6 modelinde ClearForce özelliğini görebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir