Xiaomi Himo V1; Bütçe Dostu Elektrikli Bisiklet


Sevimli de bir şey


Fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlar ile tanıdığımız Xiaomi, karşımıza elektrikli bisiklet olan Himo V1 ile çıkıyor. Mijia fon projesi kapsmında geliştirilen bu elektrikli bisiklet Çin de piyasaya sürülecek ve 260 dolarlık fiyatıyla da ciddi talep toplayacakmış gibi görünüyor.

Turuncu ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan Himo’nun teslimatları ise 30 temmuz’da başlayacak. Katlanabilir yapıda olan Himo, taşıması koaly bir yapı sunuyor. Alüminyum şasisi sayesinde 16.7 kg gibi bir ağırlığa sahip olan Himo, çok yoğun trafiğe sahip kent alanlarında gerçekten çok faydalı bir ulaşım aracı olabilir.

Elektirkli dedik fakat menzili ne diyenlerinizi duyar gibiyim. Himo, arka tekerinde yer alan 250 W DC Motor ve 6AH/36V pili sayesinde 50 kilometrelik bir menzil sunuyor. 7 saatte tam şarj olan bisikleti elbette normal şekilde yani pedallı bisiklet gibi de kullanabiliyorsunuz. Katedilen yol ve pi gücü gibi bilgilerin yer aldığı LCD panel gidon da yer alırken yine aynı yerden elektrik modunu açıp kapayacağınız butonlar da yer alıyor. Gece kullanımı için stop lambaları ve Led farlar da unutulmamış.

Himo şimdilik Xiaomi tarafından sadece Çin için satışa sunuluyor. Fakat belki ilerleyen dönemlerde global pazara da ürün sunulabilir ya da e-ticaret platformlarında üçüncü kişiler tarafından satışa çıkabilir.

#Kaynak; Gizmochina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir