Kamera Karşılaştırması; iPhone 11 Pro vs Huawei P30 Pro vs Galaxy Note 10 vs Google Pixel 3


Apple’ın yeni canavarları bir süredir piyasada yerini almış durumda. Özellikle düşük ışıktaki performansıyla önceki iPhone’lardan çok farklı bir seviyede olan iPhone 11 Pro ve Pro Max benzer özelliklere sahip diğer rakiplerle kıyaslandığında ne durumda olduğu merak ediliyor. Bu yazımızdaki görselleri Pocket-lint ve PhoneArea’dan aldık. Yazı sonundaki kaynak kısmından buralara gidebilirsiniz.

Lafımızı fazla uzatmadan fotoğraf örneklerine geçmeyi istiyorum. Şimdiden söyleyeyim sonuçlar şaşırtıcı.

Düşük Işık Karşılaştırma Senaryo 1

(iPhone 11 Pro Max – Huawei P30 Pro – Google Pixel 3XL)

Esasında her üç telefonda oldukça iyi iş çıkartıyor diyebiliriz. Ancak bu kıyaslamada hangisinin daha iyi olduğunu görmek için detaylara girmek gerekiyor. Daire içerisinde yanan ışıklara baktığımızda iPhone’un ışığı fazlaca patlattığını görüyoruz. Burada en doğru çekimi P30 Pro yaparken Pixel ise ikisinin arasında. Bir diğer detay ise dış cephe ve kaldırım dokusu. Burada iPhone’un iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz. P30 Pro ikinci. Pixel ise çok fazla temizlik uygulamış. Ancak dediğimiz gibi düşük ışıkta çekim yaparken ışık kaynaklarının patlamasını istemeyiz.

Düşük Işık Karşılaştırma Senaryo 2

(iPhone 11 Pro Max – Huawei P30 Pro – Google Pixel 3XL)

Bu fotoğrafta da yukarıdaki söylemlerimiz aynen geçerli. Ancak P30 Pro’nun daha iyi ve doğal bir sonuç elde ettiğini söylemeyliyim. iPhone ise yüksek ISO çektiğinden dolayı yine ışıl kaynakları patlamış ve bu sefer yüksek miktarda noise oluşmuş.

Düşük Işık Karşılaştırma Senaryo 3

(iPhone 11 Pro Max – Huawei P30 Pro – Google Pixel 3XL)

Bu sahnede iPhone’un gökyüzünü çok fazla sararttığını söylemeliyiz. Çok açıkça görülüyor ki burada P30 Pro daha iyi iş çıkarmış diyebiliriz. Pixel ise çok fazla temizlik yapıp detayları götürmüş. Ancak Pixel 4 çok yakında çıkacak garip bir kamera ile liderliğe oturmasını bekliyorum.

Ultra Düşük Işık Senaryosu

(Mate 30 Pro – iPhone 11 Pro – Galaxy Note 10+ – Pixel 3)

Bu senaryoda ise telefonlar insan gözünün zar zor gördüğü bir koşulda test edilmiş. Huawei P30 Pro bu durum altından layıkıyla kalkabilmeyi başarmış diyebiliriz. İkincilik koltuğunda ise iPhone 11 Pro bulunuyor. Arkalarında ise Note 10+ ve Pixel 3 geliyor.

#KAYNAK; Pocket-lintPhoneArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir