Xiaomi Mi 6, Kısa Sürede 1 Milyon Kayıt Topladı


Geçtiğimiz günlerde duyurulan Xiaomi Mi 6, tanıtımından şimdiye kadar oldukça büyük ilgiyle karşılan. Üst seviye özelliklerle uygun fiyatı birleştiren cihaz şimdiden geçilmesi zor bir barajı geçti.

Yarın resmen Çin’de satışına başlanacak cihaza bir süredür Çin’in perakende devi JD.com üzerinen ulaşılabiliyordu. Burada kullanıcılar kayıt yaptırmak için adeta sıraya girmiş durumda. Hatta ön kayıt yaptırmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Son baktığımda rakam 1.250.000’di. Tabi şunu belirtmek gerekir, ön kayıt ile ön sipariş aynı şey değil. Ön kayıt yaptıranların cihazı sipariş edecekleri anlamına gelmiyor bu.
Qualcomm’un yeni nesil ve en güçlü yongası Snapdragon 835 işlemcisinden ve Adreno 540 grafik biriminden güç alan cihaz, 5.15 inç büyüklüğünde Full HD bir ekran ile bizlere görüntüyü aktarıyor. Göreceli düşük çözünürlük, performans anlamında cihazı öne geçiriyor.
Arka tarafında çift 12 MP, ön tarafında ise 8 MP değerinde bir kamera bulunduran Xiaomi Mi 6, 6 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama alanı ile destekleniyor.

  • 6 GB RAM ve 64 GB depolama: 360 Dolar
  • 6 GB RAM ve 128 GB depolama: 420 Dolar
  • 6 GB RAM ve 128 GB depolama Serkamik Kaplama: 435 Dolar

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir