Xiaomi Mi Mix 2s Özellikleri ve Kendisi Zuhur Etti | Dijitaller

Xiaomi Mi Mix 2s Özellikleri ve Kendisi Zuhur Etti


Zuhur etmek

Geçtiğimiz yıl Mi Mix 2 modelini de çıkaran Xiaomi, şimdilerde onun yenilenmiş bir modelinin hazırlıklarını sürdürüyor. Aslında telefon tamamlanmış halde diyebiliriz zira Xiaomi Mi Mix 2s muhtemelen Şubat 26’da MWC etkinliğinde duyurulacaktır.

Öte yandan Xiaomi Mi Mix 2s’e ait ortaya çıkan yeni bir görüntü telefonun neredeyse tüm özelliklerini ve tasarımını gözler önüne seriyor. Yeni modelde Mi Mix 2’de kullanılan Full Screen2.0 teknoloji yerini Full Screen 3.0‘a bırakabilir ve ekran kasa oranı daha yüksek değerlere taşınabilir, en azından ekran kasa oranının yükseleceğini aşağıdaki görselden anlayabiliyoruz. Ekrandan söz etmişken telefonun ekranının 5.99 inç olduğunu belirtelim. Zira Xiaomi Mi Mix 2s artık nereyse gerçekten çerçevesiz.

Bu modelde alttaki çerçeveden de kurtulan firma kamerayı telefonun sağ üst köşesine küçük bir çentik bölümünün içerisine almış durumda, açıkçası Essential Phone’un yaptığı gibi ekranın orta kısmına konulması açıkçası tasarımı daha çok kuvvetlendirirdi.

Donanım tarafına geçtiğimizde ise ortaya çıkan görüntüde Snapdrgaon 845’li ilk telefon ibaresi dikkat çekici. Qualcomm’un en yeni ve en güçlü yongasının yer alacağı Mi Mix 2s’de ayrıca 8 GB LPDDR4X yüksek hızlı ve düşük güç tüketimli belleklerle birlikte 256 GB UFS yüksek hızlı depolama birimi bulunacak. Adreno 630 grafik birimi ve bu diğer donanımlar ile gerçek bir performans canavarı geliyor diyebiliriz.

Kamera tarafındayse Xiaomi, optik zoom kabiliyetli 12 MP çift kamera ile karşımıza gelecek. Enteresan olan bir diğer detay ise parmak izi okuyucu. Sızan görsellerde cihazın arka tarafında bir parmak izi okuyucu görülmüyor. Bazı kaynaklar ise parmak izinin ekrana entegre olarak geleceğini belirtiyor. Bildiğiniz gibi Vivo firması ekrana entegre parmak izi okuyucu teknolojisine sahip bir telefonu geçtiğimiz ay bizlere göstermişti. Benzer şey Mi Mix 2s’de de olabilir. Ön taraftaki kameranın ise yüz tanıma teknolojisini destekleyeceği de gelen bilgiler arasında.

Bekleyip göreceğiz, takipte kalın.

#Kaynak; PhoneAreaGizmoChina

 

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Mi Mix 2s Özellikleri ve Kendisi Zuhur Etti

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz