Xiaomi Mi5 11 Kasım'da Tanıtılabilir


Dünyanın başta gelen akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi, yeni amiral gemisi olan Mi5 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ara sıra sızıntılar ile gündemde yer edinen cihaz özellikle Çin’de büyük bir ilgi ile bekleniyor. Xiaomi tarafından paylaşılan görsele baktığımızda Mi5’in 11 Kasım’da tanıtılacağını söyleyebiliriz.Xiaomi-MI-5-Teaser-November-11-Launch
Görselde yer alan başlığa baktığımızda ise ”Mi Dual 11” yazdığını görmekteyiz. Hal böyle olunca 11 Kasım’da iki farklı cihazın tanıtılacağı düşünülüyor. Bunların bir tanesinin Mi5 olduğunu kesin gözüyle bakılırken diğer cihazın Redmi Note 2 Pro veya Mi5 Plus olacağı düşünülüyor. Görselde ki metnin devamında ise ”Bu kez büyük oynuyoruz” gibisinden bir ibare yer almakta. Dilerseniz tanıtılması beklenen cihazların muhtemel teknik detaylarına bir göz atalım.
Xioami Mi5 tarafında cihazın Snapdragon 820 yongası ile gelmesi bekleniyor. Eğer gelen bilgiler doğruysa Snapdragon 820’li ilk telefon olacak. Bunlar dışında cihazın, 5.2” QHD ekran, 4GB RAM, 16/32GB depolama alanı, 16MP OIS arka, 8MP ön kamera, 3030mAh batarya, parmak izi okuyucusu ve USB Type C portuna sahip olması bekleniyor.
Xiaomi-Mi5
Bir diğer tanıtılması kuvvetli olan Redmi Note 2 Pro ise teknik verileri ile biraz daha alt sınıfa hitap edecek. Redmi Note 2 Pro, 5.5” Full HD erkan, MediaTek MT6795 (Helio X10) yongaseti, 2GB RAM, 16/32GB depolama alanı, 13MP arka 5MP ön kamera, 3060mAh batarya ve parmak izi okuyucusu ile gelebilir.
new-leak-Xiaomi-Mi5
Tanıtılma ihtimali diğerlerine göre daha düşük olan Mi5 Plus, 5.7-inch QHD ekran, Snapdragon 820, 23MP OIS, Lazer otofokus arka ve 12MP ön kamera, 3500mAh batarya özelliklerine sahip olabilir. Diğer teknik verilerinin Mi5 ile aynı olması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir