Güçlü Özellikleri İle HTC One X9 Göründü!


Sıcağı sıcağına One A9’u tanıtan firma ülkemiz pazarına bu modeli de yüksek fiyattan sokmaya hazırlanıyor. Özellikle tasarımı ile eleştirilen cihaz bir kenarda dursun biz yeni cihaz olan HTC One X9‘a bir bakalım.
Çin kaynaklı haberimize göre HTC, One X9 adında yeni güçlü bir cihaz üzerinde çalışıyor. One X modelinin devamı olduğu düşünülen cihazda ilk göze batan kapasitif tuşlar oluyor. Ekranda yer kaplamayan bu tuşlar HTC tarafında uzunca bir süredir bekleniyordu.
HTC-One-X9-Press
Donanım tarafında biraz belirsizlik var zira One X9’un Snapdragon 820 veya Helio X20 yongalarından birini kullanması ön görülüyor. Ekran boyutu tarafından da yine bir belirsizlik söz konusu ancak en az 5” boyutunda bir ekrana sahip olacağı ve bu ekranın 2K çözünürlüğünde olması bekleniyor. Bunların dışında cihazda 4GB LPPDDR4 RAM, 64GB arttırılabilir depolama alanı, 3500 mAh batarya, 23MP arka kamera ve 4UP ön kamera bulunmasın bekleniyor. Kamera tarafında cihazın Sony IMX300 veya OmniVision PureCell-S sensörleri kullanılacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir