Yeni Nexus LG Ve Huawei Üretimi Olabilir


Google’ın saf ve stabil Android deneyimini hedefleyen Nexus serisinin yeni adayları büyük ihtimalle LG ve Huawei’den olacak. Özellikle LG’nin kendi tasarım çizgisinden çıkarak yepyeni bir tasarım ile karşımıza çıkması bekleniyor.
LG tarafında Angler kod adlı Nexus 5 (2015) cihazı hakkında çalışmalar başlamış durumda. Cihazın ekranı 5.1” veya 5.2” botunda olması bekleniyor ayrıca cihazda LG G4’te kullanılan Snapdragon 808 yongası yer alırken diğer teknik özellikleri ile de benzer olması bekleniyor yani 3GB RAM, 32 GB depolama alanı, 16 MP kamera yeni Nexus 5’te yer alacak.
androidpit-android-nexus-5-2015-
Huawei tarafında ise yine cihaz tam netlik kazanmış değil ancak 5.7” ekranlı phablet sınıfında bir Nexus cihazı görmemiz muhtemel. Bunun yanında cihaz da Snapdragon 820 ve 3500 mAh gücünde bir batarya kullanılacağı söyleniyor. Bakalım yeni Nexus (lar) nasıl olacak. Henüz kesinleşmiş bir cihaz ortada yok ancak isimlendirmelerden anlayabileceğimiz gibi Nexus 6’nın unutturulmaya çalışıldığı görünüyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir