Xiaomi Redmi Note 3 Tantıldı, İşte Tüm Detaylar!


Xiaomi kısa süre önce düzenlediği etkinlik kapsamında yeni fiyat performans canavarı Redmi Note 3′ü tanıttı. Görünüşü ile Redmi Note serisinin çizgilerini sürdüren modelde tasarım bir üst çizgiye taşınmış. Metal kasaya sahip olan cihazın fiyatına baktığımızda çok iyi işler yapacağını şimdiden söyleyebiliriz. Tasarımda eleştirecek nokta ise cihazın arka tarafının Meizu MX4’ü andırması olabilir.

Xiaomi Redmi Note 3 Özellikleri

Xiaomi Redmi Note 3’ün teknik özelliklerine geçtiğimizde bizleri MediaTek tarafında 8 çekirdekli Helio X10 yongası karşılıyor. İyi bir yonga olarak bildiğimiz Helio X10, 2GHz hızında çalışan Cortex A53 çekirdeklerine sahip. Grafik tarafında ise işi PowerVR G6200 GPU‘su üstleniyor. Cihazın ekranına geçtiğimizde bizleri 5.5” büyüklüğünde Full HD ekran karşılıyor. Ayrıca ekranın kasaya oranı ise %73 seviyelerinde yani yan ve alt üst çerçeveler çok büyük değil.
173959t8z7vm77zm6ss777.png.thumb
Redmi Note 3, RAM ve Depolama tarafında iki farklı seçeneğe sahip. 2GB RAM‘e sahip modelde 16GB depolama alanı bulunurken 3GB RAM‘in yer aldığı versiyonda ise 32GB depolama alanı bulunmakta. Depolama alanı SD Kart ile arttırılamıyor.
144536icez9rw9nniewrty.png.thumb
Cihazın kamerasına geldiğimizde ise arkada çift ton flaş ile birlikte 13MP çözünürlüğünde faz algılamalı sensörü görüyoruz. Kamera ile Full HD videolar çekilebiliyor. Ön tarafta ise geniş açılı 5MP çözünürlüğünde sensör yer almakta.
143225hpwp5n8zcoz88osn.png.thumb
Redmi Note 3 için tek özellikler bunlar değil, arka kameranın altında yer alan parmak izi okuyucusuyla artık kullanım daha kolay hale getirilmiş üstelik okuyucu sadece 0.3 saniyede parmak izinizi okuyabiliyor ki bu değer oldukça iyi. Bunun dışında 802.11ac, Bluetooth 4.1 gibi bağlantı seçenekleri yer alan cihaz için gereken enerjiyi 4000mAh gücündeki batarya sağlıyor.
Redmi-Note-3-price

Xiaomi Redmi Note 3 Fiyat Ve Çıkış Tarihi

Redmi Note 3 sahip olduğu donanım kadar fiyatı ile de konuşulacak bir cihaz. 16GB depolama alanı ve 2GB RAM’li model Çin’de 145 Dolar fiyat etiketi ile satılacakken 32GB depolama alanı ve 3GB RAM‘in bulundu model ise 177 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Cihazın çıkış tarihi ise 27 Kasım.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.