Xiaomi, Surge S1 İşlemcisini Duyurdu, Xiaomi Mi 5c'nin Kalbinde Olacak


Çinli dev akıllı telefon üretici Xiaomi, bugün kendi mobil yonga seti olan Surge S1‘i resmen duyurarak pazarda kendi yongasını, işlemcisini üreten dördüncü firma oldu. Xiaomi Mi 5c modeline güç verecek olan bu yonga üst seviye bir işlemci değil. Ancak Xiaomi’yi Samsung, Apple ve Huawei ardından dördüncü yonga üreticisi konumuna getirmesi açısından oldukça önemli.

Big.LITTLE mimarisine sahip olan Surge S1’in içerisinde bulunan birimlerin hepsi Cortex A53‘den oluşuyor. Bunlardan dört tanesi 2.2GHz hızında çalışırken yoğun işler için devreye giriyor. Diğer dört birim ise 1.4GHz hızında çalışıyor ve daha tasarruflu işlerin icabına bakıyor.
Bu CPU aynı zamanda Mali T-860 MP4 grafik birimi tarafından destekleniyor. 32bit DSP ve VolTE destekleyen yonganın ne kadar iddialı olduğunu Xiaomi Mi 5c’de göreceğiz. Yonganın genel olarak Snapdragon 625 seviyesinde bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.
Xiaomi Mi 5c, 3 Mart tarihinde piyasaya çıkacak ve 5.15 inçlik 1600 x 2560 çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 12 MP arka ve 8 MP ön kamera, 2860mAh batarya ile gelmesini beklediğimiz cihazın fiyatı ise 218 Dolar olacak.
Kaynak; Vulturebeat


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir