Yeni Canavar OnePlus X Çok Yakın Tarihte Tanıtılacak


Çin’in önemli markalarından biri olan OnePlus, ürettiği az sayıda model ile adından çokça bahsettirmişti. Son olarak OnePlus 2 cihazını tanıtan firma rekabetçi bir fiyat politikası tercih etmişti ve bunun meyvelerini almıştı. Son gelen bilgilere göre firma 12 Ekim’de OnePlus X (OnePlus mini) adında yeni bir akıllı telefon tanıtacak.
Img422784282Amiral gemisi konumunda olmayacak olan OnePlus X, tahmini fiyatı ile tam bir canavara dönüşebilir. OnePlus CEO’su Liu Zuohu’nun Wiebo‘da paylaştığı görselde yeni modelin adını doğrular nitelikte. Raporlara göre cihazın tasarımıyla dikkat çekeceği söylenmekte anca yeni model hakkında net bir özellik ve fiyat yok ancak sızıntılar var.
Gelen bilgilere göre OnePlus X’in 5” Full HD IPS ekrana sahip olacağı ve MediaTek Helio X10 yongasından gücünü alacağı söyleniyor. 2.2 GHz, 8 çekirdekli olan bu yonga ayrıca bünyesinde PowerVR G6200 grafik birimini de taşıyor. Ayrıca cihaz 2GB RAM, 32GB depolama alanı, USB Type-C ve 3100 mAh bataryaya da sahip olacak.
Cihazın kamera tarafında ise arka yüzde bizleri 13MP Sony IMX258 sensör karşılıyor, bu kamera 4K videolar çekebiliyor. Ön yüzde 5MP selfie kamerası yer alıyor. OnePlus X’in fiyatı ise beklenilenden düşük olabilir. Zira sızıntılara göre cihazın fiyatının 250$ seviyesinde olacağı söyleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir