Efsane Watchmen HBO Dizisi Oluyor!


Watchmen güzeldi, 2009’daki filme kadar.

Belki aranızda Watchmen’in 2009’da Zack Snyder tarafından çekilen filmini izleyenler olabilir. Büyük bir kesim tarafından sevilmeyen yapım bazılarına hoş gelmiş olsa da dediğim gibi genel anlamda beğenilmemişti.
Son gelen bilgilere göre HBO, Watchmen’i bir diziye dönüştürmeyi planlıyor. Hali hazırda The Leftovers’da final yapan yönetmen Damon Lindelof’un bu yapımda tepede olması bekleniyor. Damon Lindelof’u Lost ve The Leftovers’da yaratıcı konumunda, Prometheus, World War Z ve Star Trek Into Darkness yapımlarında ise yazar olarak görmüştük.
Wachmen dizisi hakkında şuan kesinleşen hiçbir şey olmadığını da belirtelim. HBO, diziyi Lindelof’a emanet edeceği konuşuluyor ancak iki taraftan da resmi bir açıklama gelmiş değil. Bununla birlikte Lindelof’un daha önceleri yaptığı açıklamalarda tam bir Watchmen hayranı olduğunu belirtiyor ve bu seriyi işlerinde de kullandığını söylüyor.
Açıkçası büyük merak ile bu diziyi bekliyorum. Umuyorum ki Watchmen’i uzun soluklu bir dizi olarak ekranlarda görebiliriz. Şimdilik elimizde olan sadece söylentilerden ibaret olsa da bunları duymak bile güzel.
Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış derler 🙂


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir